wtorek, 7 grudnia, 2021

Warszawa w Polskim Ładzie. Białołęka, Saska Kępa i Targówek

Wiadukt nad Paryską na Saskiej Kępie, przedszkole przy Gilarskiej na Targówku/Zaciszu, sieć dróg na Białołęce – to stołeczne inwestycje, które dostały pieniądze w ramach Polskiego Ładu – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

MUW poinformował o programie Polski Ład na Mazowszu. Warszawa dostała 114 milionów złotych na modernizację wiaduktów drogowych nad ulicą Paryską. 30 milionów złotych trafi na budowę i wyposażenie przedszkola przy ulicy Gilarskiej na osiedlu Zacisze na Targówku. Przedszkole to jest częścią zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Gilarskiej. Środki pokryją też zagospodarowanie terenu. Z kolei Białołęka otrzyma  5 milionów złotych na poprawę układu drogowego  dzielnicy. Konkretnie na rozbudowę drogi powiatowej Kąty Grodziskie na odcinku ulica Zdziarska – ulica Berensona – informuje biuro pras. Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Łącznie na infrastrukturę drogową, wodno-kanalizacyjną, sportową, edukacyjną w województwie mazowieckim z Rządowego Funduszu Polski Ład trafią prawie trzy miliardy złotych (konkretnie dwa miliardy, osiemset milionów złotych).

Oprócz wspomnianych dzielnic Warszawy, wsparcie trafiło też do innych miast województwa mazowieckiego. I tak Radom dostał 76 milionów złotych na rozbudowę i modernizację drogi wojewódzkiej ulicy Warszawskiej w Radomiu. Chodzi o odcinek od ronda NSZ do granic miasta.

Gmina  Zwoleń  otrzymała 9,5 mln. zł. Środki te trafią na budowę kompleksowej infrastruktury turystycznej w Zwoleniu. Konkretnie na budowę ścieżki dydaktyczno-ekologicznej nad Zwoleńką wraz zagospodarowaniem parku i terenu nad zalewem.

Z kolei do gminy Słupno  trafiło 8 mln zł. Środki przeznaczone są na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy. Kwotę 30 mln zł otrzymało Miasto Ostrów Mazowiecka na budowę i wyposażenie szkoły podstawowej i przedszkola publicznego w Ostrowi Mazowieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu i drogą dojazdową – informuje MUW.

(źródło: mat. pras.)

Polecamy