środa, 1 grudnia, 2021

Remontują ulice, myją pętlę na dworcu. Weekendowe utrudnienia

Prace drogowe na Białołęce, mycie dworca w Śródmieściu.  W weekend na kierowców i pasażerów komunikacji czekają utrudnienia.

Trwający weekend to jak zawsze czas kolejnych prac, remontów, utrudnień.  W sobotę i niedzielę ze zmianami w ruchu liczyć się muszą mieszkańcy Białołęki, a ze zmianami przystankowymi osoby jadące z Dworca Centralnego.

Utrudnienia i remont na Białołęce

Od piątku 22 października do niedzieli 24 października, drogowcy pracują na skrzyżowaniu ulicy Płochocińskiej z ulicami Krzyżówki i Spedycyjną. W tym czasie ulica Płochocińska jest nieprzejezdna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zmienią się także rozkłady komunikacji miejskiej. Autobusy pojadą objazdami.  W piątek, 22 października o godz. 22.00 rozpoczęła się wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu. Prace zakończą się w niedzielę, 24 października o godz. 5.00. Po wykonaniu prac skrzyżowanie będzie funkcjonowało jeszcze bez sygnalizacji świetlnej, ale z wyspami dzielącymi pasy na ulicy Płochocińskiej. Uruchomienie sygnalizatorów drogowcy planują jeszcze w tym roku – na przełomie listopada i grudnia. Zarząd Dróg  Miejskich wyznaczył objazd ulicami: Marywilską, Trasą Toruńską, Modlińską, Klasyków i Czołową. Do ulicy Modlińskiej z ulicy Płochocińskiej można też dojechać ulicą Białołęcką i Trasą Toruńską.

Wielkie mycie przy Centralnym. Stąd autobus nie pojedzie

Również w weekend będą utrudnienia na pętli przy Dworcu Centralnym. Po raz trzeci w tym roku Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) umyje pętlę. Pracownicy ZOM pracują na całej długości przystanków, umyją wszystkie elementy wyposażenia i szklane zadaszenia. Prace są rozłożone na dwa dni. Poza wewnętrzną i zewnętrzną częścią dachu, czyszczenie obejmie również ławki, słupki, chodniki, gabloty i kosze na śmieci. Niektóre perony na pętli zostaną czasowo wyłączone, a autobusy będą odjeżdżały z innych przystanków. W sobotę z innych przystanków odjeżdżają linie nr 131, 160, 519, 522 i 525, a w niedzielę – linia 504. Autobusy linii nocnych będą kursować bez zmian przystanków. W sobotę zmieniona zostanie też trasa linii 131. W kierunku Dw. Centralny autobusy pojadą następująco: Sadyba – … – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Dw. Centralny 16 (przystanek krańcowy). Natomiast w kierunku Sadyba autobusy pojadą trasą:  Dw. Centralny 16 (przystanek krańcowy) – Emilii Plater – zawrotka przed skrzyżowaniem z ul. Śliską – Emilii Plater – Dw. Centralny 11 – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie – … – Sadyba – informuje Zarząd Transportu Miejskiego przez stronę WTP Warszawa.

(źródło: ZTM/WTP Warszawa, ZDM mat. pras.)

Polecamy