wtorek, 7 grudnia, 2021

Tomas Pekhart nie zagra przez dwa tygodnie, w tym z Napoli

Mecze z Napoli w Lidze Europy, Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin w Ekstraklasie oraz Świtem Skolwin w Fortuna Pucharze Polski. To potyczki, w których Legia Warszawa będzie musiała sobie poradzić bez króla strzelców poprzedniego sezonu. Tomas Pekhart doznał kontuzji nosa. 

Reprezentant Czech będzie musiał poddać się operacji, a po niej zagrać w specjalnej masce. Jednak kontuzja eliminuje go z gry przez dwa tygodnie. Oznacza to, że król strzelców PKO BP Ekstraklasy z sezonu 2020/21 nie zagra w czwartek w Neapolu z Napoli w Lidze Europy. Opuści też dwa spotkania ligowe z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Nie zagra też w spotkaniu Pucharu Polski ze Świtem Skolwin.

Legioniści w tym sezonie kapitalnie grają w europejskich pucharach. Zajmują pierwsze miejsce w silnie obsadzonej grupie, po wygranej ze Spartakiem Moskwa w Moskwie i Leicester na stadionie przy Łazienkowskiej. W najbliższy czwartek mistrzowie Polski zagrają w Neapolu z Napoli.

W lidze idzie im gorzej, mają zaledwie 6 punktów. Tracą do lidera 15. Zajmują w tabeli 15. miejsce, ostatnie przed strefą spadkową. Ale pamiętać należy, że mają dwa spotkania zaległe. (az)

Polecamy