wtorek, 7 grudnia, 2021

Dźwięki jak z horroru. Nieproszony gość w ścianie domu na Pradze-Południe

Tajemnicze odgłosy: pukanie, stukanie, szuranie, niczym z filmu grozy, usłyszała we własnym domu mieszkanka Pragi-Południe. Ku swojemu zaskoczeniu zorientowała się, że COŚ znajduje się w ścianie. I hałasuje.

Przerażające chwile przeżyła mieszkanka Pragi-Południe. Był poniedziałkowy poranek, dla wielu ludzi nerwowy czas przygotowań do pracy, dla innych sielska pora śniadaniowa. Kobieta usłyszała przerażające stukanie. Tym bardziej zszokowało ją to, że dźwięki dochodziły ze… ściany. Możliwości były w zasadzie dwie. Albo działanie sił nadprzyrodzonych, albo jakiegoś zwierzęcia.

Kobieta skłaniała się ku bardziej prawdopodobnej opcji i  Ekopatrol Straży Miejskiej. Jak relacjonuje Straż Miejska, funkcjonariusze, którzy pojawili się w mieszkaniu zaniepokojonej właścicielki, przez dobrą chwilę nasłuchiwali odgłosów. Ustalili, że podejrzane dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Strażniczka powoli otworzyła małe drzwiczki z dostępem do wodomierzy. Spod rur na funkcjonariuszy i właścicielkę mieszkania spoglądał duży krab. Funkcjonariusze odłowili nieproszonego gościa, który prawdopodobnie uciekł właścicielowi z hodowli. Nie miał widocznych kontuzji, został przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO – relacjonuje Straż Miejska. Specjaliści potwierdzili, że jest to krab tęczowy. Często możemy go spotkać w prywatnych hodowlach. Ten najpewniej komuś uciekł. Jak przypomniała Straż Miejska:

Krab tęczowy (Cardisoma armatum lub Cardiosoma armatum, inna nazwa: krab trójkolorowy) – zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego.

(źródło: Straż Miejska)

Polecamy