wtorek, 7 grudnia, 2021

W czwartek grają o posadę Michniewicza? Sprzeczne informacje

W czwartek Legia Warszawa gra na wyjeździe z Napoli, w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Spotkanie ma dodatkowy podtekst – według niektórych doniesień porażka może oznaczać dymisję trenera Legii, Czesława Michniewicza. Według innych doniesień posada szkoleniowca mistrzów Polski jest niezagrożona.

Czesław Michniewicz z Legią Warszawa w kapitalnym stylu wywalczył mistrzostwo Polski. W tym sezonie jego podopieczni fenomenalnie spisują się w europejskich pucharach. Udało im się awansować do fazy grupowej Ligi Europy. A tam w pierwszych dwóch kolejkach legioniści pokonali na wyjeździe Spartaka Moskwa i  w Warszawie angielski Leicester. Są liderem grupy. Jednak w Ekstraklasie idzie im znacznie gorzej. Mistrzowie Polski zdobyli zaledwie 9 punktów. Przegrali sześć spotkań, w tym ostatnie z liderem PKO Ekstraklasy – poznańskim Lechem. Legia zajmuje 15 miejsce w tabeli (tuż nad strefą spadkową) i do lidera traci 15 punktów. Brać trzeba poprawkę na fakt, że legioniści mają dwa mecze zaległe, u siebie z Zagłębiem Lubin i Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Ale nawet zakładając wygrane  w tych spotkaniach początek sezonu jest w wykonaniu Legii delikatnie mówiąc niezadowalający.

Informacje o przyszłości Czesława Michniewicza są sprzeczne. Wg niektórych doniesień w razie porażki w Neapolu trener zostanie odwołany. Z kolei według Piotra Koźmińskiego, dziennikarza WP Sportowe Fakty, informacje z Legii są jasne – pozycja szkoleniowca jest niezagrożona. Jedno nie ulega wątpliwości – jeśli legioniści w Neapolu zdobędą trzy punkty, tematu, przynajmniej na razie nie będzie.

 

 

Polecamy