środa, 1 grudnia, 2021

Nielegalny skład broni na prywatnej posesji pod Sochaczewem

Półtora tysiąca naboi najprawdopodobniej własnego wyboru, karabinki, lufy, elementy broni miał na swojej prywatnej posesji mieszkaniec powiatu sochaczewskiego.

Jak informuje mazowiecka policja, funkcjonariusze z Referatu Operacyjno–Rozpoznawczego ustalili, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego może posiadać na terenie własnej posesji nielegalną broń i amunicję. Podejrzenia się potwierdziły. W trakcie przeszukania funkcjonariusze odkryli istny arsenał. Na terenie posesji znaleźli blisko 1,5 tysiąca pocisków różnego rodzaju i kalibru. Chodzi m. in. o amunicję karabinową, pistoletową, a także do broni gładkolufowej. Mundurowi podejrzewają, że część z nich 49–latek wyprodukował sam.

Na posesji policjanci znaleźli też broń i różne jej elementy, m.in. szkielety i lufy. Natrafili też na celownik optyczny oraz tłumik, prawdopodobnie wykonany przez 49–latka.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia, a także wyrabiania amunicji. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres dwóch miesięcy. Teraz 49-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mazowiecka policja.

(źrófło: policja.pl)

 

 

Polecamy