wtorek, 7 grudnia, 2021

Budżet Obywatelski. Kasa głównie na ochronę zdrowia

Wczesna ocena neurologiczna noworodków i niemowląt w Szpitalu Bródnowskim, zakup karetki dla „Meditransu”, urządzenie do produkcji tlenu dla pogotowia. To niektóre spośród projektów Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, które zostaną zrealizowane w Warszawie. Cztery spośród pięciu projektów to inwestycje w ochronę zdrowia.

W ramach  Budzetu Obywatelskiego Mazowsza w Warszawie zrealizowanych zostanie pięć projektów. Cztery z nich dotyczą ochrony zdrowia. Zdobyły one pierwsze, drugie, czwarte i piąte miejsce w głosowaniu. Najwięcej głosów uzyskał „Program wczesnej oceny neurologicznej noworodków i niemowląt w Oddziale Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o.”. Na ten projekt głosowały 1352 osoby. Drugie miejsce zajął „Zakup karetki specjalistycznej wraz z wyposażeniem dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie”. Zdobył 785 głosów.

Projekty związane z ochroną zdrowia zajęły też czwarte i piąte miejsce. 611 warszawiaków głosowało na projekt „Urządzenie do produkcji tlenu medycznego w butlach, dla pacjentów pogotowia ratunkowego w Warszawie”. Zajął on czwaerte miejsce. Z kolei 520 osób głosowało na projekt nr 5. „Wymiana dźwigu osobowego w Zakładzie Rehabilitacji i Fizykoterapii w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie Sp. z o.o.”. Trzecie miejsce zajął jedyny w tej grupie projekt niezwiązany z ochroną zdrowia. Projekt „NASZ hip hop festiwal”. Zdobył on 749 głosów.

Polecamy