poniedziałek, 18 października, 2021

Uwierzył fałszywemu policjantowi. Stracił oszczędności życia

630 tysięcy złotych przekazał starszy pan z Ochoty mężczyźnie, który przedstawił się jako policjant. Senior stracił oszczędności swojego życia.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, na numer stacjonarny starszego mężczyzny zatelefonował oszust, który podawał się za funkcjonariusza. Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że przekonał seniora do przekazania oszczędności swojego życia. Pokrzywdzony, w wyniku oszustwa stracił ponad 630 tysięcy złotych.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie dzielnicy nie doszło do innych prób oszustw tą metodą. Policja prosi o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób i o kontakt pod nr tel. 112, 997, 47 723 93 50, 47 723 93 51.

Policja apeluje o rozsądek, przypomina też najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Policjant nigdy nie zatelefonuje z informacją o prowadzonej akcji.  Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu! Oddzwońmy do osoby, za którą podaje się telefonujący (syn, wnuczek) lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić tożsamość potrzebującego. Rozsądek i rozwaga w tym przypadku z pewnością uchronią nas przed staniem się ofiarą naciągaczy – przypomina policja.

(źródło: policja)

Polecamy