poniedziałek, 18 października, 2021

Przebudują przejście dla pieszych na pl. Bankowym

Warszawska firma Podkowa i Warszawskie Przedsiębiorstwo „Mosty” zgłosiły się do przebudowy przejść dla pieszych przy pl. Bankowym. Mają zbudować sygnalizację świetlną na jednym z bardziej niebezpiecznych przejść w Śródmieściu – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Do tej pory przejście dla pieszych na Marszałkowskiej przy pl. Bankowym (róg z ulicą Senatorską) należy do jednego z najbardziej niebezpiecznych. W ramach specjalnego audytu zleconego przez Urząd Miasta otrzymało tylko 1 i 2 punkty w pięciostopniowej skali. Piesi są narażeni na szybko jadące samochody. Rozwiązaniem problemu jest sygnalizacja. Zostanie wybudowana na przejściu przez obie jezdnie oraz przez torowisko tramwajowe. Światła będą wyposażone automatyczną detekcję pieszych i pojazdów – informuje ZDM.

Zmieni się także infrastruktura w rejonie przejścia. Poszerzymy chodnik w północno-zachodnim narożniku, od strony ul. Elektoralnej i pl. Bankowego. Różnica wysokości pod budynkiem byłego Hotelu Saskiego sprawia, że większość chodnika znajduje się na podwyższeniu, do którego prowadzą schody. Dla osób o ograniczonej mobilności do dyspozycji jest jedynie wąski pas chodnika przy samej krawędzi jezdni i on właśnie zostanie poszerzony.

Wykonawca będzie miał 45 dni na wszystkie prace. Zmiany na ul. Marszałkowskiej są właśnie projektowane. Realizacja tej części Nowego Centrum Warszawy jest zaplanowana na przełom 2022 i 2023 roku – informuje ZDM.

(źródło: ZDM)

Polecamy