niedziela, 24 października, 2021

Nowe światła – pastorały na placu Inwalidów

Na placu Inwalidów pojawiły się nowe latarnie. Na miejscu starych latarni pojawiło się 25 słupów typu „pastorał warszawski z 1923 roku”.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, nowe oświetlenie pojawiło się na całym placu. Latarnie, które przez lata świeciły na placu były w fatalnym stanie. Zarówno pod względem technicznym, jak  i wizualnym. Dotychczasowe 25 latarni drogowcy usunęli. Postawione zostało 25 nowych słupów, typu „pastorał warszawski z 1923 roku”. Mają one ledowe oprawy. Jak zapewniają drogowcy jest bezpieczniej i jaśniej. Lampy daję też lepsze światło i zużywają o prawie 60 proc. mniej prądu niż stare urządzenia.

Plac  Inwalidów  pod kątem oświetlenia upodobnił się do najbliższej okolicy. Jak przypomina ZDM, w 2016 roku pastorały drogowcy zamontowali na ul. Mickiewicza, a jesienią 2017 r. – na ul. Wojska Polskiego. Latarnie na pl. Inwalidów mają 10,5 metra wysokości. „Są zdobione stylizowanymi odlewami żeliwnymi w postaci przewiązek, a miejsce łączenia trzpienia słupa z wysięgnikiem zwieńcza ozdoba” – informuje ZDM.

(źródło: ZDM)

Polecamy