poniedziałek, 18 października, 2021

Zderzenie auta ze skuterem. RDC: Ranny Marcin „Borkoś” Borkowski

Do poważnego wypadku doszło w Warszawie, na ulicy Radzymińskiej. Zderzyły się samochód osobowy ze skuterem ratownictwa medycznego. Ranny został kierujący skuterem. Jak nieoficjalnie podało Radio Dla Ciebie poszkodowany to Marcin „Borkoś” Borkowski, ratownik medyczny, popularyzator wiedzy o pierwszej pomocy.

Po godzinie 17.00 na ulicy Radzymińskiej zderzyły się osobowy opel i motoambulans. Na miejsce przybyły policja i jednostki ratownictwa medycznego. Kierujący skuterem został odwieziony do szpitala. Kierującą oplem policjanci zbadali na obecność alkoholu w organizmie. Kobieta była trzeźwa. Nie ma na razie informacji o stanie zdrowia poszkodowanego. Według TVN Warszawa pojazd był znacząco uszkodzony. Na miejscu pracowali policjanci, którzy ustalają okoliczności wypadku.

Jak poinformowało Radio Dla Ciebie, według nieoficjalnych informacji poszkodowany to Marcin „Borkoś” Borkowski, ratownik medyczny, popularyzator wiedzy o pierwszej pomocy. Od lat pracę ratownika medycznego w karetce łączy z wolontariatem – w wolnym czasie, o określonych godzinach jeździ na motorze i często potrafi jako pierwszy dotrzeć (unikając korków) na miejsce zdarzeń. Między innymi to „Borkoś” dotarł jako pierwszy pod most Grota Roweckiego, gdy doszło na  nim do makabrycznego wypadku autobusu, który spadł z wiaduktu (zginęła jedna osoba, było wielu rannych).

(źródło: NTW, Radio Dla Ciebie, TVN Warszawa)

Polecamy