niedziela, 24 października, 2021

Przerażona suczka owczarka niemieckiego błąkała się przy drodze ekspresowej S7

Kama, suczka owczarka niemieckiego zdezorientowana i przestraszona biegała przy drodze ekspresowej. Jej właścicieli nie było. Obok pędziły samochody.

Wszystko zaczęło się w sobotnie popołudnie.  W miejscowości Sucha, w powiecie białobrzeskim, koło stacji  paliw policjanci zauważyli owczarka niemieckiego. Pies był zdezorientowany, błąkał się po drodze. Mundurowi zaopiekowali się nim i przewieźli go do komendy.  Zwierzaka nakarmili i napoili. Dzielnicowy gminy Białobrzegi do poszukiwań opiekuna psa wykorzystał media społecznościowe. Umieścił w nich zdjęcie owczarka i poprosił o pomoc w ustaleniu właściciela.

Informacja o zagubionym owczarku niemieckim dotarła do jego właścicieli. W poniedziałek zgłosili się oni do białobrzeskiej komendy po odbiór swojego pupila. Kama wróciła do swojego domu gdzie znów może czuć się bezpiecznie. Policja przypomina o właściwym zabezpieczeniu posesji, by zwierzaki nie mogły z nich uciec. Taka ucieczka może się skończyć źle dla psa – gdyż może paść ofiarą wypadku. Ale też źle dla innych zwierząt i ludzi – gdyż wolno puszczony pies może stać się agresywny wobec ludzi lub zwierząt. Zabezpieczenie posesji jest ważne też szczególnie teraz, gdy w regionie panuje wścieklizna.

(źródło: policja)

Polecamy