niedziela, 24 października, 2021

Spektakl z młodzieżą i przegląd  krajów bałtyckich

„Autokorekty” – premiera zorganizowana wspólnie z młodzieżą z 13. Liceum im. Leopolda Lisa-Kuli, to propozycja TR Warszawa na najbliższy weekend. Z kolei w poniedziałek, 18 października zacznie się w TR Baltic Transfer Festival – przegląd teatralny z krajów bałtyckich.

16 i 17 października (sobota i niedziela) o godz. 19 na scenie TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8 odbędzie się premiera „Autokorekty” w reżyserii Jakuba Skrzywanka – spektaklu zrealizowanego z młodzieżą z 13. Liceum Ogólnokształcącym im. Leopolda Lisa-Kuli. „Autokorekta” to próba przyjrzenia się, jaką korektę do swojego życia chciałaby wprowadzić młodzież, która w ostatnich latach doświadczyła zachwiania poczucia bezpieczeństwa, związanego z kryzysem klimatycznym, strajkami, jak również zdalną edukacją i zamknięciem w domach związanych z `kolejnymi falami pandemii. Twórcy i twórczynie projektu przyglądali się pierwszym tygodniom „powrotu do normalności” po okresie niemal rocznego lockdownu związanego z przymusowym zamknięciem w domach i zdalnej edukacji.

Od 18 do 24 października TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8 odbywał się będzie Baltic Transfer Festival. To przegląd nowych form teatru, muzyki, dramaturgii i audio instalacji z krajów bałtyckich, które łączy silna, nowa fala poszukiwań w sztukach performatywnych. „To festiwal ponad granicami, efekt dwuletniej współpracy TR Warszawa z partnerskimi instytucjami z Estonii, Litwy i Łotwy” – opisuje teatr.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy