niedziela, 24 października, 2021

GROCHÓW. „Król” z Wołomina przebuduje ulicę Grenadierów

Wymiana kostki na płyty chodnikowe, przebudowa sygnalizacji świetlnej  i budowa nowej ścieżki rowerowej. Prawie 3 miliony złotych kosztować będzie remont ulicy Grenadierów na Grochowie, na odcinku od al. Stanów Zjednoczonych do ul. Majdańskiej. Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wykonanie inwestycji.

Najważniejsze zmiany to remont i przebudowa chodników, remont sygnalizacji, budowa ścieżki rowerowej, odnowienie parkingu przy  Majdańskiej. Wykonawca – firma „Król” z Wołomina, ma 60 dni na wykonanie prac.

Płyty zamiast starej kostki

Wykonawca przebuduje chodniki po północno-wschodniej stronie ulicy, na odcinku  od al. Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z ul. Majdańską i po przeciwległej stronie w rejonie tej „krzyżówki”. W trakcie prac firma usunie starą kostkę brukową. Na jej miejscu położy  estetyczne płyty chodnikowe. „Usprawnimy działanie sygnalizacji świetlnej” – chwali się ZDM. Drogowcy zapowiadają, że całkowicie przebudują światła.  Wybudują też nową drogę dla rowerów, po północno-wschodniej stronie ul. Grenadierów, między al. Stanów Zjednoczonych a ul. Białowieską. W rejonie tej ostatniej ulicy drogowcy połączą ścieżkę z istniejącą siecią dróg rowerowych na wysokości wjazdu na kładkę nad ul. Ostrobramską. „Aby nowa infrastruktura drogowa była pełna, przez wlot ul. Majdańskiej utworzymy przejazd rowerowy, a po wschodniej stronie tej ulicy wyznaczymy kontrapas rowerowy do ul. Darłowskiej” – informuje ZDM.

Parking do pilnej odnowy

Przy okazji prac drogowcy odnowią parking wzdłuż ul. Grenadierów na północ od ul. Majdańskiej. „Miejsca postojowe wyłożymy ekokratką, a drogę dojazdową wyasfaltujemy. Ponadto zmienimy nieco geometrię wlotu przedłużenia ul. Białowieskiej do głównego ciągu ul. Grenadierów. Wyspę dzielącą jezdnię wydłużymy i zawęzimy do szerokości 4 m w jej najszerszym miejscu. Nawierzchnię wlotu wymienimy tam, gdzie są pasy do skrętu w prawo lub w lewo. W bliskim sąsiedztwie wlotu, na wysokości budynku o numerze Grenadierów 11, utworzymy nowe przejście dla pieszych, które wyposażymy w azyl” – deklaruje ZDM.

Do rozstrzygniętego właśnie przetargu zgłosiły się dwie firmy – Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych „Król” z Wołomina i warszawska Planeta. ZDM wybrał ofertę firmy z Wołomina, za 2 mln 978 tys. 952 zł brutto.  Na przeprowadzenie prac ma 60 dni od podpisania umowy.

(źródło: ZDM)

Polecamy