poniedziałek, 18 października, 2021

Z San Marino na Narodowym. Darmowe przejazdy, utrudnienia

W sobotę o 20.45 na Stadionie Narodowym zacznie się mecz Polska – San Marino w ramach eliminacji do mistrzostw Świata. Polska jest niekwestionowanym faworytem spotkania. Kibice udający się na mecz mają prawo do darmowych przejazdów pociągiem Kolei Mazowieckich oraz komunikacją miejską. Za to kierowcy, piesi, mieszkańcy Saskiej Kępy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Osoby posiadające bilet na mecz, bilet-zaproszenie lub akredytację PZPN mogą bezpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich oraz stołeczną komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej) na obszarze 1. strefy biletowej. Uprawnienia obowiązują od 9 października (sobota) od godz. 6.00 do 10 października (niedziela) do godziny 1.00” – informują Koleje Mazowieckie.

Mecz z San Marino rozpocznie się o 20.45 na Stadionie Narodowym.  Od godz. 18.30 ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Księcia Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Od godz. 18.30, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową pojedzie także linia 135, a autobusy linii 146 i 147  al. Zieleniecką. Linia E-1 pojedzie trasą: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Po meczu, ok. godz. 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Księcia Józefa Poniatowskiego, objazdami kursować będą tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. ZTM uruchomi zastępczą linię autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy