poniedziałek, 18 października, 2021

ŚRÓDMIEŚCIE. Na Rozbrat na chodniku już nie zaparkujesz

Duże zmiany na Rozbrat w Śródmieściu. Nie będzie można parkować na chodniku, ale na jezdni – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak podaje ZDM, wyremontuje  odcinek po wschodniej stronie ulicy,  między ulicami Górnośląską a Przemysłową. Drogowcy przypominają, że na jednopasmowej jezdni o szerokości 9,8 metra,  nie ma parkowania, zaś kierowcy parkują na chodniku. Jest to i niewygodne, i niebezpieczne. Kierowcy nie mają komfortu, piesi muszą się z kolei przeciskać między zaparkowanymi autami, a budynkami. A chodnik ma 5 metrów, mimo to większość tej przestrzeni zajmują zaparkowane samochody. Piesi nie mają tam za wiele miejsca – informuje ZDM.

Teraz wszystko się zmieni. Drogowcy ruszają z remontem ulicy. Parkowanie w całości zostanie przeniesione na jezdnię. „Będzie równoległe i zarazem wygodniejsze. Kierowcy nie będą musieli omijać drzew i słupów oświetleniowych, ponadto między Przemysłową a Jezierskiego łatwiej będzie im włączyć się do ruchu. Piesi do dyspozycji zyskają całą szerokość chodnika” – zapowiada ZDM.  Po wprowadzeniu zmian kierowcy będą parkować przy krawędzi jezdni na wyznaczonych pasach. Ze względu na szerokość jezdni, pomimo utworzenia na nich miejsc postojowych układ ten nie ulegnie praktycznie żadnym zmianom – podsumowują drogowcy. Prace mają zakończyć się w przyszłym tygodniu – deklaruje ZDM.

(Źródło: ZDM)

Polecamy