poniedziałek, 18 października, 2021

Utopiła córeczkę i siebie. Ustalenia w s. tragedii w Pułtusku

Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku samobójstwo rozszerzone było przyczyną śmierci matki i córki, które wędkarze znaleźli w sobotni poranek w Narwii, w okolicy Pułtuska. Świadczy o tym sekcja zwłok i nagrania z monitoringu.

W poniedziałek po południu  Prokuratura Rejonowa w Pułtusku ujawniła wyniki sekcji zwłok 39-letniej kobiety i jej 5-letniej córeczki, których ciała znaleźli wędkarze w sobotni poranek z Narwii, w okolicy Pułtuska. Jak poinformowali śledczy, powodem śmierci obu zmarłych było utonięcie. Sekcja wykluczyła udział osób trzecich. Oznacza to, że najprawdopodobniej doszło do samobójstwa rozszerzonego. To znaczy kobieta celowo weszła do wody doprowadzając do utonięcia córki i utopiła siebie. Według prokuratury świadczą o tym nagrania z monitoringu. Widać tam, jak w piątek późnym wieczorem 39-latka i jej córka parkują samochód niedaleko rzeki i idą w kierunku wody.

Do szokującego odkrycia doszło w sobotni poranek. W miejscowości Grabówiec koło Pułtuska wędkarz natknął się na ciało kilkuletniej dziewczynki. Tego samego dnia trzy kilometry dalej, na wysokości  miejscowości Strzeżyce, również wędkarz zauważył ciało kobiety. Okazało się, że ofiary to 39-letnia mieszkanka Pułtuska i jej 6-letnia córeczka.

Polecamy