niedziela, 24 października, 2021

Wyciągnął nóż. Poderżnę ci gardło – powiedział do siostry. Na Woli

Bił ją po twarzy, groził nożem, wyzywał. Regularnie, od ubiegłego roku wszczynał awantury. Sprawcą gehenny mieszkanki Woli był jej pięćdziesięcioletni brat.  

Mieszkanka Woli od ponad roku znosiła prześladowania, wyzwiska, a nawet bicie ze strony swojego pięćdziesięcioletniego brata. Tego dnia miarka się przebrała. Mężczyzna przystawił siostrze do szyi nóż. „Poderżnę ci gardło” powiedział. Kobieta, wykorzystując nieuwagę oprawcy zadzwoniła na policję. Jak relacjonuje Komenda Stołeczna Policji, zgłaszająca mówiła, że boi się o własne  życie. Policjanci przyjechali do domu, pięćdziesięciolatek wszystkiemu zaprzeczał. Został jednak zatrzymany.

Jak informuje policja, brat zamieszkał z siostrą w ubiegłym roku.  Wielokrotnie wszczynał awantury, używał wobec kobiety słów obraźliwych i wulgarnych powodując u niej niepokój i zagrożenie. Według pokrzywdzonej uderzył ją w twarz, w końcu groził nożem. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący znęcania się fizycznego i psychicznego. Grozi za to kara do pięciu lat  więzienia.

Policjanci przypominają, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, przemoc się powtórzy. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

(źródło: Policja)

Polecamy