niedziela, 24 października, 2021

Do domu wpadły zamaskowane postaci. Pobiły i okradły

Mieszkaniec Ochoty był w domu z kolegą. Ktoś zapukał, przedstawił się jako właściciel mieszkania. Otwarcie drzwi było wielkim błędem. Zamaskowane postaci wpadły do domu i pobiły lokatora. 

Młody, 23-letni mężczyzna był w szoku. Napastnicy bili chłopaka po całym ciele. Do komendy na warszawskiej ochocie zgłosił się 23-letni mężczyzna z 22-letnim kolegą. Poszkodowany oświadczył, że został pobity i okradziony w mieszkaniu, które wynajmuje przez byłego współlokatora oraz dwie nieznane mu osoby. 23-latek był  bity po całym ciele. Sprawcy doprowadzili go do stanu bezdomności. Pobitego sterroryzowali, kazali podpisać różne papiery. Potem go okradli. Zniszczyli  dokumenty, które przy sobie posiadał. Świadkiem całego zajścia był 22-letni kolega, który tak bardzo bał się o swoje życie i zdrowie. Jednak w pewnym  momencie obaj poszkodowani uciekli z mieszkania i pobiegli na Policję.

Jak relacjonuje Komenda Stołeczna Policji, funkcjonariusze udali się ze zgłaszającym pod wskazany adres i weszli do mieszkania. W lokalu zastali… byłego współlokatora pokrzywdzonego. Był on agresywny i stawiał opór. Wobec 22-latka użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i dopiero założenie kajdanek ostudziło go – relacjonuje policja. Po chwili do mieszkania przyszły osoby, które pokrzywdzony rozpoznał jako sprawców napaści. Policjanci również je zatrzymali. W mieszkaniu znaleźli narkotyki – amfetaminę. W czasie przeszukania osób zatrzymanych, funkcjonariusze ujawnili przy nich część skradzionych 23-latkowi przedmiotów oraz kilka porcji marihuany.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury na warszawskiej Ochocie, gdzie usłyszały zarzuty. Sąd aresztował je na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

(źródło: policja)

Polecamy