poniedziałek, 18 października, 2021

Sterroryzował nożem pasażerów, zablokował ruch tramwajów

Chwile grozy przeżyli pasażerowie jadący tramwajem linii 24 ulicą Grochowską z Gocławka. W pojeździe szalał agresywny mężczyzna, który straszył ogromnym nożem. Było naprawdę groźnie. Agresor wstrzymał ruch tramwajów na Grochowie. 

Do zdarzenia doszło ostatniego dnia września. Jak relacjonuje Straż Miejska, podejrzanie zachowujący się człowiek wsiadł do tramwaju linii 24 na pętli Gocławek. Pracownicy ZTM powiadomili Straż Miejską. Funkcjonariusze ruszyli za tramwajem. Jak się okazało w pojeździe mężczyzna zaczął zaczepiać innych, był agresywny, wyciągnął ogromny nóż. Nie słuchał poleceń motorniczego. Na przystanku Kwatery Głównej skład się zatrzymał. Kierująca i pasażerowie wysiedli, motornicza zamknęła w pojeździe agresora. Na miejsce podjechał patrol Straży Miejskiej. Funkcjonariusze weszli do tramwaju.

Jak relacjonują strażnicy miejscy zastali sznur stojących tramwajów. Wokół jednego z nich nerwowo kręcili się ludzie i zdenerwowana, kierująca tramwajem kobieta. Wewnątrz zamkniętego wagonu znajdował się mężczyzna. Kobieta poinformowała, że chwilę wcześniej pasażer był agresywny i straszył innych. Funkcjonariusze wezwali wsparcie, a motorniczą poprosili o otworzenie drzwi do wagonu. Po wejściu do tramwaju ostrożnie podeszli do pobudzonego mężczyzny mając świadomość, że w każdej chwili mogą zostać zaatakowani. Agresywny pasażer nie reagował na wydawane polecenie i nie chciał opuścić pojazdu. Potwierdził, że ma nóż „tak jak każdy”, ale nie chciał powiedzieć, gdzie go ukrył – relacjonuje Straż Miejska. Strażnikom udało się obezwładnić  mężczyznę. Skuli go  kajdankami. Na miejsce przyjechała policja i nadzór ruchu.  Sprawca trafił do izby wytrzeźwień. Po chwili ruch tramwajów został przywrócony.

(źródło: Straż Miejska)

 

Polecamy