niedziela, 24 października, 2021

Rusza remont nawierzchni na Ludnej. Zmiany w komunikacji

Rusza wymiana nawierzchni na ulicy Ludnej. W weekend będą utrudnienia.

Prace rozpoczną się w piątek, 1 października, ok. godz. 22 i potrwają do poniedziałku, 4 października, do godz. 4 rano – informuje ZDM. W tym czasie wjazd w ul. Ludną zostanie zamknięty – już od skrzyżowania z ulicami Kruczkowskiego, Książęcą i Rozbrat. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu w ul. Ludną z ul. Kruczkowskiego i ul. Rozbrat, ani jazdy prosto w ul. Ludną z ul. Książęcej. Zakazy te nie będą dotyczyły pojazdów budowy, karetek oraz kierowców chcących dojechać do ul. Orłowicza.

 

Jak podaje ZDM, na jezdni ul. Wioślarskiej w stronę Wilanowa, w rejonie skrzyżowania z ul. Ludną, wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Kierowcy nie będą także mogli skorzystać z łącznika pomiędzy jezdniami Wisłostrady w kierunku ul. Ludnej. Dojazd do szpitala im. Orłowskiego zapewniony będzie ulicami Wilanowską i Czerniakowską.

 

Kierowcy poruszający się ul. Wioślarską na północ, będą mogli ominąć utrudnienia. Zrobią to zawracając pod rozjazdami mostu Poniatowskiego i dojeżdżając Wisłostradą (ulice Wioślarska i Solec) do ulic Górnośląskiej i Rozbrat. Stąd ulicami Książęcą i Nowy Świat oraz Alejami Jerozolimskimi będą mogli ponownie dostać się na Wisłostradę.

Jak informuje ZDM, objazd remontowanego odcinka będzie także prowadził ul. Nowy Świat i Al. Jerozolimskimi do Wisłostrady. Z ul. Dobrej kierowcy będą kierowani ulicami Czerwonego Krzyża i Kruczkowskiego. Z ulic Kruczkowskiego i Książęcej ulicami Rozbrat i Łazienkowską objazd będzie prowadził do Wisłostrady. Zalecany objazd z ul. Solec będzie również prowadził ulicami Łazienkowską i Rozbrat, a z ul. Dobrej – ulicami Tamka i Kruczkowskiego.

Podczas weekendowych prac na ul. Ludnej piesi będą kierowani do pobliskich przejść dla pieszych, w zależności od postępu robót – podsumowuje ZDM.

(źródło: ZDM)

Polecamy