niedziela, 24 października, 2021

Pożar w domu  opieki. Nie żyją dwie osoby, cztery są w szpitalu

Tragedia w powiecie nowodworskim. Spalił się pokój w domu opieki. Nie żyją dwie osoby. Cztery trafiły do szpitala.

11 zastępów Straży Pożarnej gasiło pożar, do którego  doszło w miejscowości Siennica w powiecie nowodworskim. Palił się dom opieki. Niestety, dwie osoby nie żyją. Do tragedii doszło przed godziną 4.00 nad ranem. Jak informuje Powiatowa jednostka Państwowej Straży Pożarnej od godziny 3.53 strażacy gasili pożar domu opieki w Siennicy, w powiecie nowodworskim. Na miejsce przyjechało jedenaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu pojawiły się też zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Było duże zadymienie. Pożar objął jedno z pomieszczeń.

W ramach akcji policjanci ewakuowali  siedemdziesiąt cztery  osoby. W spalonym  pokoju odnaleziono dwie osoby. Niestety, ich życia  nie udało się uratować. Czterem osobom z objawami zatrucia dymem ratownicy medyczni udzielili wstępnej  pomocy na miejscu. Potem karetka odwiozła do szpitala. Pozostałym osobom nic nie zagraża.

Doszczętnie spłonął jeden pokój, reszta budynku pozostała nienaruszona. Ogień ugaszono przed godziną 10.00. Trwa ustalanie przyczyny i dokładnych okoliczności tragedii.

fot. Twitter.com

 

 

Polecamy