poniedziałek, 18 października, 2021

Groźne przejścia do pilnej poprawy. Przetarg na sygnalizacje świetlną we Włochach i na Bemowie

Przejścia przez Krakowską przy Tapicerskiej we Włochach oraz przez Połczyńską na wysokości Lustrzanej na Bemowie uznane są za szczególnie niebezpieczne. W specjalnym audycie dostały ocenę „0” w skali od „0” do „5”. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada budowę sygnalizacji świetlnej.

Jak przypominają drogowcy,  oba przejścia są bardzo niebezpieczne. To przez al. Krakowską przy ul. Tapicerskiej pozwala na rozwijanie bardzo dużych prędkości przez pojazdy. Umożliwia to długi, prosty odcinek drogi i brak elementów infrastruktury, które uniemożliwiałyby poruszanie się kierowcom zbyt szybko. Jedną z rekomendacji audytorów była budowa sygnalizacji świetlnej. To jedno z ostatnich przejść w Warszawie, gdzie piesi muszą przechodzić przez dwie 3-pasowe jezdnie bez sygnalizacji.

Za niebezpieczne uznane też zostało przejście przez ul. Połczyńską na wysokości ul. Lustrzanej. Także ono uzyskało notę 0 – została uznana za równie niebezpieczną i wskazana do poprawy – informuje ZDM. Drogowcy ogłosili przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na obu  przejściach. Oferty można składać do 11 października. Wybrany wykonawca będzie miał 45 dni na wyposażenie zebr w sygnalizację. Czas na wykonanie inwestycji liczyć się będzie od dnia podpisania umowy. Jeśli zatem wybór wykonawcy przebiegnie sprawnie, światła powstaną jeszcze w tym roku – deklaruje ZDM.

Polecamy