poniedziałek, 18 października, 2021

Sprzedaż mieszkań w Warszawie na krótko spadła. Ale rynek już odbił. A pod Warszawą bije rekordy

W okresie pandemii mocno spadła sprzedaż mieszkań w Warszawie. Jednak o kryzysie nie ma już śladu. Z kolei pod Warszawą spadek w pandemii był mniejszy. A w tym roku osiągnął już rekordowy poziom!

Okres pandemii był bardzo trudny dla wielu branż. Wydawałoby się, że kryzys szczególnie mocno uderzy w rynek nieruchomości. I uderzył, ale spadek był tylko chwilowy. W szczycie pandemii, czyli w II kwartale 2020 roku w Warszawie sprzedanych zostało 2 311 mieszkań. O 58,5 proc. mniej niż w kwartale poprzednim (5 570 lokali). Jednak już rok później (II kwartał 2021 r.) po kryzysie nie ma śladu. Sprzedaż mieszkań przekroczyła poziom sprzed pandemii osiągając liczbę 6051 lokali.

Jak podaje serwis tabelaofert.pl, o wiele mniejszy spadek sprzedaży na początku pandemii koronawirusa portal odnotował w powiatach okalających Warszawę. W II kwartale 2020 roku deweloperzy sprzedali tam 797 mieszkań. Tylko o 13,9 proc. mniej niż w I kwartale 2020 roku. Jednak w tym przypadku rok później (I kwartale 2021 r.) sprzedaż zanotowała rekordowy poziom 1481 lokali, przekraczając o ponad 61 proc. stan sprzed pandemii. Podwarszawski rynek nieruchomości okazał się nie tylko bardziej odporny na kryzys spowodowany nadejściem Covid-19, ale również znacznie szybciej rośnie.

(Warszawski Serwis Prasowy)

Polecamy