poniedziałek, 18 października, 2021

Łukasz Warzecha w Salonie24: Obserwuję politykę i gospodarkę od lat. Pierwszy raz jestem przerażony

Obserwuję polską politykę i gospodarkę od wielu lat. I powiem szczerze, że pierwszy raz – i nie ma tu przesady – jestem autentycznie przerażony perspektywą najbliższych kilku lat – powiedział w Salonie 24 Łukasz Warzecha, publicysta.

„Proszę zwrócić uwagę, że od pewnego czasu, w zasadzie od expose na początku drugiej kadencji Mateusza Morawieckiego w 2019 roku, ani razu ze strony przedstawicieli partii rządzącej nie było żadnej istotnej deklaracji wobec polskich firm. Od momentu, gdy mieliśmy przedstawiony program Fit for 55, który dla polskiej gospodarki, firm, ale i całego społeczeństwa oznacza kompletny armagedon, nie było żadnego wystąpienia programowego ważnego przedstawiciela polskiego rządu, o premierze już nawet nie mówię, który powiedziałby co z tym rząd ma zamiar zrobić. A sprawa jest bardzo poważna.
Wisi nad nami miecz Damoklesa. Nitka, na której wisi jest coraz bardziej przetarta, w końcu miecz ten spadnie nam na kark. I wydaje się, że władza absolutnie nie ma pomysłu, albo wydaje się tym nie przejmować. Obserwuję polską politykę i gospodarkę od wielu lat. I powiem szczerze, że pierwszy raz – i nie ma tu przesady – jestem autentycznie przerażony perspektywą najbliższych kilku lat. Sygnałów alarmowych jest bardzo wiele. I wygląda to tak, że one dzwonią, a my sobie płyniemy jakby się nic nie działo” – powiedział Łukasz Warzecha w wywiadzie dla Salonu24. Cały wywiad przeczytasz TUTAJ.

 

Polecamy