poniedziałek, 18 października, 2021

W niedzielę jest dzień otwarty na stacji metra Kondratowicza. Aby wejść trzeba być trzeźwym, mieć długie spodnie

Kryte obuwie na twardej podeszwie, długie spodnie, trzeźwość (nie można być pod wpływem alkoholu ani środków odurzających). To warunki, które trzeba  spełnić aby móc zwiedzić stację metra C19 Kondratowicza na Targówku. W niedzielę, 19 września organizowany  jest dzień otwarty na stacji.  

Wymagania regulaminowe Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy względami bezpieczeństwa. Jak informuje ZTM, organizator wyprosi z terenu stacji osoby, które zlekceważą polecenia organizatora oraz których  zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Oprócz wspomnianych dłuższych spodni i krytego obuwia, zwiedzający muszą założyć też kaski i kamizelki odblaskowe. Z tym, że w przeciwieństwie do obuwia i spodni, kaski i kamizelki dostaną od organizatorów.

Na teren stacji zwiedzający wejdą wejściem X. Znajduje się ono od strony parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Targówek. Jak podaje ZTM, ze względu na stan etapu budowy, nie udało się przygotować trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Aby zwiedzić stację, należy wydrukować ze strony ZTM  regulamin, podpisać go i mieć ze sobą. Podczas wycieczki zwiedzający zejdą na poziom antresoli, gdzie układane są okładziny ścienne. Zobaczą, jak montowane są instalacje techniczne podziemnej kolei. A także pomieszczenia techniczne i peron pasażerski.

Na północno-wschodnim odcinku II linii metra powstają trzy stacje – przypomina  ZTM. Stacja  C19 „Zacisze” znajduje się pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną. Stacja C20 „Kondratowicza” jest przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza. Stacja C21 „Bródno” powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej.

 

Polecamy