poniedziałek, 18 października, 2021

Tragedia pod Nasielskiem. Kobieta nie żyje. Sprawca w areszcie, grozi mu 12 lat więzienia

12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który na początku września w Pniewie, w gminie Nasielsk potrącił rowerzystkę. Po wypadku uciekł z miejsca wypadku. Kobieta była w ciężkim stanie. Po dwunastu dniach zmarła.

Do wypadku doszło 1 września wczesnym rankiem. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji dyżurny nowodworskiej komendy po godzinie 5.00 ranoo przyjął zgłoszenie po potrąceniu rowerzystki.  Na drodze wojewódzkiej  DW 632 w miejscowości Pniewo w gminie Nasielsk samochód osobowy koloru brązowego/kawowego, jadący od strony Pułtuska w stronę Nasielska, uderzył w rowerzystkę. Na miejscu pojawiły się policja, pogotowie ratunkowe. Kierowca auta oddalił się, nie udzielając pomocy.  Ratownicy medyczni podjęli reanimację pokrzywdzonej. Karetka zawioła 39-letnię kobietę do szpitala. Jej obrażenie były bardzo poważne.  Jak informuje policja, funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności na miejscu wypadku.

Kryminalni z Nasielska oraz policjanci wydziału kryminalnego z nowodworskiej komendy policji szukali sprawcy wypadku. Trop zaprowadził ich na prywatną posesję w gminie Winnica. Kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku. Tam funkcjonariusze zastali podejrzewanego mężczyznę oraz ukryty w pomieszczeniu gospodarczym, poszukiwany samochód. Hubert M., 25-letni mieszkaniec gminy Winnica został zatrzymany. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Pułtusku aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Niestety, jak informuje policja, 13 września 2021 r. pokrzywdzona rowerzystka, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.

(źródło: policja)

 

Polecamy