niedziela, 24 października, 2021

Rocznica sowieckiego ciosu w plecy. Uroczystości, zmiany w ruchu, komunikacja na objazdach

Piątek, 17 września to 82. Rocznica agresji sowieckiej na Polskę z 1939 roku. W Warszawie są uroczystości. Autobusy jadą objazdami.

17 września 1939 roku do Polski wkroczyła Armia Czerwona. Była to realizacja paktu Ribbentrop – Mołotow, a w zasadzie – Hitler – Stalin. Atak ze strony Armii Czerwonej przyśpieszył klęskę Polski we wrześniu 1939 roku – zmagająca się od kilkunastu dni z niemieckim atakiem armia Polska została zaatakowana od tyłu. W związku z rocznicą w Warszawie trwają uroczystości. Są utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

W piątek, 17 września, przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie zaplanowano obchody 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Ulica Muranowska będzie nieprzejezdna od ulicy gen. W. Andersa do Bonifraterskiej. Zmiany w ruchu planowane są w godzinach 14.00 – 22.00. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, w tym czasie autobusy linii 116 i 518 pojadą objazdami.

116, 518 w kierunku pętli Wilanów i pl. Trzech Krzyży, od wiaduktu nad ul. Z. Słomińskiego: A. Dawidowskiego – Z. Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska i dalej swoimi trasami. W kierunku pętli Chomiczówka i Nowodwory od skrzyżowania Bonifraterska/Świętojerska: Świętojerska – gen. W. Andersa i dalej swoimi trasami.

(źródło: ZTM/WTP)

Polecamy