niedziela, 24 października, 2021

Pięciu chętnych na wymianę nawierzchni na ulicy Skrzyneckiego w Wawrze

Pięć firm zgłosiło się do przetargu na wymianę trylinki na ulicy Skrzyneckiego w Wawrze. Prace ruszą po zbudowaniu sieci wodociągowej – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ulica Skrzyneckiego w Marysinie Wawerskim liczy kilometr długości. Od wielu lat nie było na niej remontu. Nie miała wodociągu, a  zamiast asfaltu jest trylinka, czyli sześciokątne betonowe płyty. Teraz wszystko się zmieni – informuje ZDM. Od dwóch tygodni na ulicy Skrzyneckiego pracuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wodociągowcy budują tam sieć wodociągową w kierunku Wesołej. Potem zaczną się kolejne prace. Ich wykonawca wyremontuje chodniki i położy asfaltową nawierzchnię w miejscu trylinki.

Zarząd Dróg Miejskich skompletował wszystkie potrzebne dokumenty i uzyskał pozwolenie na prace w terenie. W lipcu ogłosił przetarg. Teraz otwarto oferty.  Zgłosiło się 5 firm gotowych wkroczyć na plac budowy tuż po zakończeniu robót wodociągowych. Są to warszawskie Balzola i Instal-Nika oraz Mabau z Baniochy, Pri Knauber z Legionowa i Wod-Kan-Bruk z Żelechowa. Najtańsza propozycja opiewa na 8 mln 607 tys. zł brutto, a najdroższa – na 12 mln 166 tys. zł. Jak podaje ZDM sprawdza oferty. Wykonawca ma być wybrany do końca września.

(źródło: ZDM)

Polecamy