poniedziałek, 18 października, 2021

Legia liderem grupy „C” w Lidze Europy. Fantastyczna sytuacja po pierwszej kolejce i  wygranej w Moskwie!

Legia Warszawa jest liderem swojej grupy w Lidze Europy. Mistrzowie Polski mają doskonałą sytuację wyjściową przed kolejnymi spotkaniami.

Na początek rozgrywek, w środę 15 września Legia wygrała w Moskwie ze Spartakiem 1:0. Następnego dnia mierzyły się ze sobą pozostałe zespoły z grupy „C” – angielski Leicester i włoskie Napoli. W końcówce spotkania utrzymywał się wynik 2:1 dla Anglików, ale Włochom udało się wyrównać. Słabe spotkanie rozegrał wprowadzony w końcówce Piotr Zieliński. Po pierwszej kolejce w grupie prowadzi Legia. Drugie miejsce zajmują Napoli i Leicester. Ostatni jest Spartak.

W kolejnych spotkaniach Legia mierzy się z Leicester u siebie, Napoli na wyjeździe i u siebie, Leicester  w Anglii i Spartakiem w Warszawie. Zwycięzca grupy zagra w 1/8 finału Ligi Europy. Drugi zespół w 1/16, gdzie trafią też „spadkowicze” z Ligi Mistrzów. Zespoły, które w swoich grupach Champions League zajęły trzecie miejsca. Trzecie miejsce w grupie to „spadek” do Ligi Konferencji Europy – gra w 1/16 finału tych rozgrywek. Ostatnie miejsce w grupie to pożegnanie z pucharami. (az)

Polecamy