wtorek, 4 października, 2022

Most Siekierkowski w gorszym stanie niż przewidywano. Koniec prac najwcześniej w październiku

Remont mostu Siekierkowskiego potrwa dłużej. Uszkodzenia okazały się poważniejsze, niż zakładali drogowcy. Prace skończą się w połowie października. Jeśli pogoda dopisze.

Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich, most Siekierkowski to jedna z najpopularniejszych warszawskich przepraw. Pozwala na krótszą podróż z Mokotowa czy Ursynowa na Pragę-Południe i odwrotnie. Codziennie pokonują go dziesiątki tysięcy kierowców. Przeprawę lubi wielu pieszych i rowerzystów. Most regularnie przechodzi przeglądy i renowacje.

W tym roku prace na moście trwają od lipca. Jak informuje ZDM, najpierw drogowcy naprawilu betonowe wysepki między jezdniami przy rozjazdach na skrzyżowaniu Trasy Łazienkowskiej z ul. Wał Miedzeszyński. Rozebrali beton, na jego miejscu  ułożyli nowy, który zabezpieczyli żywicą epoksydową.

Następnym etapem była dylatacja. Drogowcy wymienili ją po wschodniej stronie mostu na jezdni w kierunku Wawra. Tam prace trwały miesiąc. Jak informuje ZDM, naprawa południowej kapy chodnikowej  trwać będzie jeszcze dłużej. Wszystko ze względu gorszy niż przewidywano stan betonu. Skuta ma być powierzchnia 600 metrów kwadratowych betonu. Położony ma być nowy beton. Jak informuje ZDM, prace najwcześniej skończą się w połowie października. Ale może to się opóźnić w zależności od pogody. Na razie południowa część mostu jest zamknięta dla pieszych i rowerzystów – podsumowuje ZDM.

(Źródło: ZDM)

 

Polecamy