wtorek, 16 sierpnia, 2022

We własnym domu nie mogą się umyć ani załatwić potrzeby. Bo nie mają łazienki i WC

Na Pradze-Północ wciąż nie brak mieszkań, które nie posiadają własnego WC albo łazienki. Oficjalne liczby podał niedawno ratusz. Problem dotyczy około tysiąca rodzin.  

Popularny sitkom o kamienicy, w której mieszkańcy korzystają ze wspólnej toalety na korytarzu był często odbierany jako satyra na czasy  dawno minione. Niestety, takie lokale, w których ludzie mieszkają bez toalety, bądź bez łazienki wcale nie są tak rzadkie, jakby się zdawało. Problem dotyczy też większych miast, w tym Warszawy. Niedawno radny Marek Szolc złożył interpelację z zapytaniem, ile lokali na Pradze-Północ nie ma łazienek. A w ilu  lokalach nie ma toalet. Odpowiedź szokuje, gdyż skala problemu wcale nie jest marginalna.

„Na Pradze-Północ 1015 lokali mieszkalnych nie posiada własnego WC” – poinformowała w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska. Liczba ta stanowi 9,2 proc. zasobu mieszkaniowego dzielnicy. 998 lokali mieszkalnych nie posiada własnej łazienki. To 8,9 proc. zasobu mieszkaniowego dzielnicy – poinformowała wiceprezydent w odpowiedzi na interpelację. Oznacza to, że ponad tysiąc rodzin w swoim domu nie może się wysikać, ani zrobić kupy. A blisko tysiąc osób nie może się nawet umyć. Do sprawy będziemy wracać.

 

Polecamy