wtorek, 16 sierpnia, 2022

Jeżowe azyle na Ursynowie. A żubrzyk w ZOO ma nowe imię

Na Ursynowie wyznaczone zostaną miejsca, gdzie schronienie znajdą jeże. Z kolei internauci wybrali imię dla malutkiego żubra.

Jeże są już stałym elemeentem miejskiego krajobrazu w stolicy. W tym roku Urząd Dzielnicy Ursynów wyznaczy miejsca, gdzie na zimę pozostawi zgrabione liście. Propozycje lokalizacji tych „jeżowych azyli” mogą zgłaszać także mieszkańcy dzielnicy. Propozycje kierujcie na adres: wos@ursynow.pl. Liście będą zgrabione w wyznaczone miejsca i zabezpieczone siatką, by nie rozwiewał ich wiatr. Siatka będzie umieszczona odpowiednio wysoko, aby jeże swobodnie wchodziły i wychodziły.

Z kolei w ogrodzie zoologicznym  co i rusz pojawiają się nowi, mali mieszkańcy. I kierownictwo ogrodu konsultuje imię nowych zwierzaków z internautami. Polon – takie imię wybrali ostatecznie internauci dla najmłodszego żubra w warszawskim zoo. Polon wygrał, za tym imieniem głosowało 55 proc. internautów. Na imię Potter głosowało 45 proc. użytkowników. „Chcecie bliżej poznać małego Polona i jego mamę Pogódkę? Zapraszamy do warszawskiego zoo do obserwacji żubrów na ich wybiegu” – zachęcają pracownicy Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

(źródło: Warszawski Serwis Prasowy)

 

Polecamy