wtorek, 4 października, 2022

Prace drogowe na Pradze. Szwedzka wyłączona z ruchu

O północy z czwartku na piątek (z 3 na 4 września) drogowcy zaczną pracę na Szwedzkiej. Wyłączą ulicę z ruchu na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Równej. Wyłączą też tymi ulicami  oraz z ulicą Stalową – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Jak podaje ZDM, na całym remontowanym fragmencie będą znaki zakazujące parkowania wraz z tabliczkami informującymi o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. W al. Solidarności, na jezdniach w obu kierunkach, będzie zakaz skrętu w ul. Szwedzką. Nie będzie on jednak dotyczył dojazdu do posesji ul. Szwedzka 2/4. Prace skończą się w poniedziałek, 6 września, o godz. 5.

Można chodzić chodnikiem, ale bez przejścia przez jezdnię

Podczas robót piesi będą mogli korzystać z chodników. Nie da się za to przejść na drugą stronę jezdni. Trzeba będzie iść na sąsiednie przejścia. W trakcie przerw podczas prac drogowcy umożliwią skorzystanie z przejścia na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Równej. Można będzie też dojechać ul. Szwedzką do ul. Równej od strony al. Solidarności. Możliwy będzie również wyjazd z ul. Równej w prawo w ul. Szwedzką w stronę al. Solidarności. Dla podróżujących samochodami ZDM przygotował objazdy.

Kierowcy pojadą aleją Solidarności i ulicami Targową, 11 Listopada lub ul. Starzyńskiego przez rondo Żaba do ul. św. Wincentego, a stąd ulicami Kołową, Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską, Gorzykowską do ul. Radzymińskiej. W przeciwną stronę kierujący pojadą al. Solidarności i ul. Radzymińską oraz ulicami Gorzykowską, Handlową, Kołową do ul. św. Wincentego. Od piątku od północy, do poniedziałku, do godziny 5.00 rano, zamknięty będzie też fragment ul. Konopackiej przy skrzyżowaniu z ul. Stalową. Na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul. Stalowej będzie zakaz parkowania i dwa kierunki ruchu.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Prace spowodują zmiany w kursowaniu autobusów. Jak podaje ZDM, autobusy linii nr 135, N14 i N64 pojadą objazdami. Autobusy linii nocnych N02 i N03 nie podjadą pod zajezdnię Stalowa.

Autobusy linii nr 135, jadące w kierunku pl. Hallera, z ul. Okrzei skręcą w lewo w ul. Targową i pojadą dalej ulicami Ratuszową i Dąbrowszczaków. W przeciwnym kierunku od ul. S. Starzyńskiego pojadą ulicami:  11 Listopada – Ratuszową – Inżynierską – Wileńską i Targową do trasy podstawowej.

Dla autobusów linii nocnych N14 i N64, jadących w kierunku północnym, od ul. Odrowąża będzie obowiązywała trasa biegnąca ul. 11 listopada. W kierunku Dworca Centralnego zostaną skierowane ulicami: 11 Listopada – Ratuszową – Namysłowską i Szymanowskiego do ul. Dąbrowszczaków i trasy podstawowej.

Zawieszone będą przystanki:  „11 Listopada 01” i „11 Listopada 02”, „Kamienna 01” i „Kamienna 02”, „Metro Szwedzka”, „Szwedzka 04”, „Szwedzka 05” i „Szwedzka 07” oraz „Zajezdnia Stalowa 01” i „Zajezdnia Stalowa 02”.

(źródło: mat. pras. ZDM)

Polecamy