wtorek, 16 sierpnia, 2022

102 nie pojedzie na Centralny, a 311 ma nową pętle. WIlekie zmiany na Pradze-Płd.!

Od września poważne zmiany na Pradze-Południe. Pojawi się nowa pętla na Podskarbińskiej. Jednocześnie autobus linii 102 nie pojedzie już na Emilii Plater, ale na Stadion Narodowy. Na starej trasie 102 jeździć będzie zupełnie nowa  linia autobusowa. Zmieni się też trasa 311.

Autobus 102 przez lata  jeździł na trasie PKP Olszynka Grochowska – Młynów. Były plany skrócenia linii do Stadionu Narodowego. Protest mieszkańców był jednak skuteczny. Trasę skrócono jedynie do Emilii Plater, przystanku przy Dworcu Centralnym. Ale to nie potrwało długo. Teraz będzie kolejna zmiana.

102 po krótszej trasie. Będzie nowa linia

W poniedziałek 6 września zmieni się trasa autobusów linii 102. Rozkład jazdy został skoordynowany z 202. Autoobusy na wspólnym częściej podjadą na przystanki. Co z obecną i popularną trasą z pętli PKP Olszynka Grochowska do Emilii Plater? Jak podaje ZTM pojadą nią autobusy nowej linii 302.

„Te zmiany poprawią obsługę WTP intensywnie rozwijającej się północnej części Kamionka – autobusy pojadą ulicą W. Chrzanowskiego. Powstanie połączenie w kierunku węzłów komunikacyjnych przy Dworcu Wschodnim (tramwaje, autobusy, kolej) i przy stacji Stadion Narodowy (autobusy, metro, kolej).

W rejonie nowych osiedli linia 102 wspomoże istniejącą linię 123 (liczba miejsc w autobusach wzrośnie aż dwukrotnie)” – przekonuje ZTM. I zapewnia, że obszarowo, dla całego północnego Grochowa i Kamionka, wraz z linią 202, poprawić się ma  skomunikowanie z linią metra M2.

Autobusy 102 i 202 „w parze” pojadą  co 7,5 minuty w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i w dni wolne od pracy. Jednocześnie w dni powszednie utrzymane zostanie bezpośrednie połączenie ze Śródmieściem linią 302. „Te zmiany przygotowaliśmy tak, aby w przyszłości możliwe było skierowanie autobusów na nowe, dziś planowane, ulice. Docelowo, po wybudowaniu ulicy Żupniczej na odcinku Chodakowska – Podskarbińska wraz z przystankami, przewidujemy skierowanie pary linii 102 i 123 na trasę: … – Chrzanowskiego – Podskarbińska – Żupnicza – dalej stałą trasą – przekonuje ZTM.

Tak pojadą autobusy, nowa pętla na Podskarbińskiej

Autobusy 102 od 6 września pojadą następująco:

102: PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA – J. Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – W. Chrzanowskiego – Mińska – Chodakowska – Żupnicza – Bliska – Lubelska – J. Zamoyskiego – Targowa – Sokola – METRO STADION NARODOWY.

We wrześniu otwarta zostanie nowa pętla autobusowa przy ulicy Podskarbińskiej. Dojadą do niej autobusy linii 311 trasą:

311: GOCŁAW – … – Podskarbińska – nowa pętla przy ul. Podskarbińskiej  – Podskarbińska – Mińska – Terespolska – Grochowska – … – GOCŁAW.

(źródło: ZTM)

Polecamy