piątek, 30 września, 2022

Młodzieżowy reprezentant zasili mistrzów Polski. Podpisał kontrakt na cztery lata

Jurgen Celhaka to nowy piłkarz Legii Warszawa – poinformował na swoim profilu klub. Nowy zawodnik to młodzieżowy reprezentant Albanii.

Nowy piłkarz Legii ma dwadzieścia lat. Gra w młodzieżowej reprezentacji Albanii. Występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jego przyjście do zespołu jest ważne z kilku powodów. Po pierwsze – Legia awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Przy grze zarówno w pucharach, jak i w lidze konieczny jest jak najszerszy skład. Po drugie na pozycji środkowego pomocnika w legii występuje Bartosz Kapustka. Piłkarz bardzo dla zespołu ważny. Jednak w meczu z Florą Tallin po strzeleniu kapitalnej bramki ćwierćfinalista ME 2016  doznał jednak kontuzji. Okazała się ona bardzo poważna. Kapustka na boisko wróci najwcześniej na wiosnę. A brak wartościowego zastępcy był ostatnio (mimo dobrych występów zespołu) zauważalny.

Jurgen Celhaka reprezentował do tej pory barwy najbardziej utytułowanego klubu Albanii – FK Tirana. Jest wychowankiem. Z drużyną zdobył mistrzostwo kraju w sezonie 2019/20. Udane występy w lidze zaowocowały powołaniami do młodzieżowej reprezentacji Albanii.  Z Legią Warszawa zawodnik podpisał kontrakt na cztery lata. Będzie grać z numerem szesnaście. (az).

Polecamy