piątek, 30 września, 2022

Decydujące mecze eliminacji MŚ za pasem, a kadra się sypie. Szpital u Biało-Czerwonych!

Mecze z Albanią, San Marino i Anglią mogą być decydujące w kontekście awansu bądź odpadnięcia z mundialu. Tuż przed arcyważnymi potyczkami z kadry wypadło kilku kluczowych zawodników! Paulo Sousa planować ma zastępcze powołania.

Już w czwartek reprezentacja Polski rozegra pierwszy z trzech wrześniowych meczów eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze. Polacy podejmą Albańczyków. Potem jadą do San Marino. Wreszcie zagrają u siebie z Anglią. Spotkania te są bardzo ważne. W pierwszych trzech kolejkach Polacy zdobyli zaledwie cztery punkty. Zremisowali z Węgrami, wygrali a Andorą i przegrali na Wembley z Anglią. Teraz aby liczyć się w walce o awans bezwzględnie muszą pokonać Albanię i San Marino. Idealnie, by urwali też punkty Anglikom. A więc czwartej drużynie świata, wicemistrzom Europy. Łatwo nie będzie a zadanie utrudniają problemy zdrowotne polskich zawodników.

Z kadry wypadł Mateusz Klich. Pomocnik Leeds zapadł na koronawirusa. Kontuzjowany jest Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli nie ma szans na występ z Albanią i San Marino. Na zgrupowanie jednak przyjechał – będzie szykowany na Anglię. Mocno poobijany jest też Kacper Kozłowski. Występy najmłodszego zawodnika w historii mistrzostw Europy stoją pod znakiem zapytania.

Z młodzieżówki do pierwszej reprezentacji?

W wyniku problemów selekcjoner Paulo Sousa ma zdecydować się na powołanie dwóch dodatkowych piłkarzy. Jak informował komentator Mateusz Borek, do dorosłej reprezentacji trafić mają powołani wcześniej przez selekcjonera młodzieżówki Jakub Kamiński i Kamil Piątkowski. Ten pierwszy jest pomocnikiem Lecha Poznań. O kadrę otarł się już rok temu. Potem obniżył loty. Jednak w tym sezonie gra wyśmienicie. Uważany jest za jednego z najlepszych zawodników polskiej ligi.

Kamil Piątkowski w ubiegłym sezonie wywalczył z Rakowem Częstochowa wicemistrzostwo Polski. Dobra gra  zaowocowała powołaniem do kadry. Środkowy obrońca zadebiutował w meczu z Andorą, był w kadrze na mistrzostwa Europy. A od tego sezonu jest zawodnikiem RB Salzburg.

Reprezentacja Polski z Albanią zagra w czwartek, 2 września, na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. W poniedziałek, 5 września w Serravalle Polacy zmierzą się z San Marino. A w środę 8 września, na PGE Stadionie Narodowym, Biało-Czerwoni  podejmą Anglików. Wszystkie spotkania rozpoczną się o 20.45. (az)

Polecamy