wtorek, 16 sierpnia, 2022

Potwierdziło się najgorsze. Starosta płocki, Mariusz Bieniek nie żyje

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Przy moście w Płocku odnaleziono ciało starosty płockiego, Mariusza Bieńka. Jego poszukiwania trwały kilka dni. „Wielka strata dla ziemi płockiej” – wspominają polityka jego współpracownicy. 

„Zmarł Mariusz Bieniek, starosta powiatu płockiego. Jeden z najlepszych samorządowców, jakich miałem zaszczyt poznać, od zawsze związany z ruchem ludowym. Wielka strata dla ziemi płockiej. Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie i Bliskim składam najszczersze kondolencje” – napisał na Facebooku lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. „Nie żyje Mariusz Bieniek. Starosta płocki. Samorządowiec. Społecznik. Ludowiec. Przede wszystkim nasz przyjaciel. W tych smutnych chwilach wszystkimi myślami i modlitwą jesteśmy z Jego rodziną i bliskimi” -zamieścili wpis politycy PSL.

W niedzielę po południu płocki starosta pływał łodzią, która sie wywróciła. Niestety, mężczyzna nie wypłynął. Ruszyły poszukiwania. Brały w nich udział służby ratownicze, policja wodna, strażacy ze specjalistycznym sprzętem. O pomoc poproszono też Płetwonurków RP. To specjalna grupa, pomagająca w takich sytuacjach. Do końca wiele osób miało nadzieję, że mężczyzna odnajdzie się żywy.  Niestety, w czwartek przy moście w Płocku ciało starosty zostało odnalezione.

Polecamy