sobota, 20 kwietnia, 2024

I sprawili niespodziankę. Grad bramek i bardzo cenny remis w Pradze!

Legia Warszawa zremisowała w Pradze z faworyzowaną Slavią 2:2 w spotkaniu fazy play off Ligi Europy. To cenny wynik przed rewanżem za tydzień w Warszawie.

Legioniści po wyrównanym dwumeczu z Dynamem Zagrzeb odpadli z Ligi Mistrzów, wciąż mają jednak szansę na grę w fazie grupowej Ligi Europy i zapewniony udział w Lidze Konferencji. W Pradze nikt nie dawał mistrzom Polski specjalnych szans. I na początku to Czesi rzucili się do ataku. A jednak w 22 minucie piłkę na połowie Legii przejął Maik Nawrocki, zagrał do Emrelego, a ten skierował piłkę do siatki. Gospodarze wyrównali w 33 minucie. Po rzucie rożnym do piłki wybitej przed pole karne doskoczył Bah i nie dał szans Borucowi. Cztery minuty później znów po odbiorze Nawrockiego piłkę otrzymał Juranović. Reprezentant Chorwacji pobiegł pod pole karne, wydawało się, że będzie dośrodkowywać, tymczasem oddał fenomenalny strzał, którym nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Legia znów objęła prowadzenie, a gol Juranovicia mógłby być ozdobą wszystkich stadionów na świecie. Szkoda, że reprezentant Chorwacji niebawem odejdzie do Celtiku Glasgow…

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola wyrównującego zdobył z kolei reprezentant Czech, Masopust. Po przerwie obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. O wszystkim zadecyduje mecz za tydzień w Warszawie. Zwycięstwo da awans do fazy grupowej Ligi Europy. Remis (niezależnie od wysokości, gdyż różnice bramek nie mają już znaczenia) oznaczać będzie dogrywkę, ewentualnie rzuty karne. Porażka Legii to awans Slavii. Jednak dla mistrzów Polski także nie będzie oznaczać końca przygody z pucharami. Legioniści mają już zapewniony awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Slavia Praga – Legia Warszawa 2:2 (2:2)