wtorek, 16 sierpnia, 2022

Prace na Słomińskiego zakończone

W miniony weekend Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził prace na północnej jezdni ulicy Słomińskiego i części ronda Zgrupowania AK Radosław. „Kolejna brzydka nawierzchnia przeszła do historii” – chwali się ZDM.

„Prace rozpoczęły się w piątkowy wieczór, a zakończyły w poniedziałek nad ranem. Remont przeszła północna nitka na ok. 700-metrowym odcinku od ostatniego wyjazdu spod dworca PKP Warszawa Gdańska do ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Dodatkowo nowy asfalt położyliśmy na prawym pasie ronda między ul. Słomińskiego a al. Jana Pawła II. Po znajdujących się tam koleinach i ubytkach nie ma już śladu” – informuje ZDM.
„Wymianę nawierzchni poprzedziły roboty brukarskie, prowadzone od końca czerwca. Wyregulowaliśmy i wymieniliśmy krawężniki z betonowych na kamienne. Usunęliśmy nie tylko te popękane lub wyszczerbione – po to, aby elementu oznaczające krawędź jezdni były ujednolicone. Przy okazji naprawiliśmy chodnik po stronie północnej i częściowo zrekultywowaliśmy biegnący między nim a jezdnią pas zieleni pod zasianie trawy w brakujących miejscach” – podsumowują drogowcy.
(źródło: ZDM)

Polecamy