wtorek, 16 sierpnia, 2022

On ich zaprosił do domu. „Goście” zaatakowali go tasakiem

Nie takiego finału spotkania spodziewał się mieszkaniec Bielan. Zaprosił do domu mężczyznę, z którym umówił się przez internet. Ten przyszedł z kolegą. Obaj wyjęli tasaki, zażądali pieniędzy. Okradli i okaleczyli.

To był ponury dzień dla mieszkańca Bielan. Zaplanowane spotkanie przybrało niespodziewany obrót. Mężczyzna padł ofiarą rozboju. Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu przy Alei Zjednoczenia na Bielanach. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że ze swoimi gośćmi umówił się przez internet. Do lokalu przyszło dwóch mężczyzn, którzy chwilę po wejściu zaatakowali pokrzywdzonego tasakiem. Sprawcy zażądali pieniędzy. Wcześniej okaleczyli swoją ofiarę. Pokrzywdzony zaczął wzywać pomocy. Napastnicy zabrali mu wtedy dwa telefony komórkowe i podgrzewacz do tytoniu. Potem uciekli. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 5300 złotych.

Jak informuje policja, okazało się, że napastnikami mogą być dwaj mieszkańcy dzielnicy. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, w wieku 21 i 22 lat. Prokurator przedstawił im zarzuty rozboju. Ponadto okazało się, że 22-latka poszukuje policja w Olsztynku. Obaj zatrzymani zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(źródło: policja)

Polecamy