poniedziałek, 27 września, 2021

101. rocznica Bitwy Warszawskiej. Uroczystości w Warszawie, Ossowie i Radzyminie

Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, msze we wszystkich kościołach w tym oczywiście  uroczystości w Radzyminie i Ossowie. 15 sierpnia to główny dzień obchodów 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej. 

Główne uroczystości oczywiście w niedzielę, 15 sierpnia.  Odbędą się zarówno w stolicy, z udziałem władz państwowych i miasta Warszawa, a także w Radzyminie i Ossowie. To w tych miejscowościach na przedpolach Warszawy rozstrzygały się losy bitwy.

Obchody w Ossowie

O 7.30 zacznie uroczystości zacznie modlitwa przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki w Ossowie. O 8.30 przy pomniku ks. Ignacego Skorupki przy Szkole w Ossowie złożone zostaną kwiaty. O 9.30 zacznie się Uroczysta Msza Święta na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie. Celebrować ją będzie biskup Romuald Kamiński. O 11.15 rozpocznie się Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie.

Uroczystości w Radzyminie

W niedzielę, 15 sierpnia odbędą się także radzymińskie obchody Bitwy Warszawskiej 1920 r. W programie obchodów znalazły się m.in. msza święta na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920 r., Apel Poległych oraz ceremonia złożenia wieńców na bratnich mogiłach.

Główne upamiętnienie w Warszawie

Także w niedzielę, 15 sierpnia na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się Uroczysta Odprawa Wart dla uczczenia Święta Wojska Polskiego w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Uroczystość tę poprzedzi odprawiona w Katedrze Polowej Wojska Polskiego msza święta w intencji Ojczyzny. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i władz Warszawy.

Polecamy