piątek, 19 kwietnia, 2024

Ambicji nie zabrakło, umiejętności troszkę tak. Legia nie zagra w Lidze Mistrzów

Po emocjonującym starciu z Dynamem Zagrzeb Legia Warszawa odpada z Ligi Mistrzów. W III rundzie kwalifikacyjnej mistrzowie Polski przegrali dwumecz z mistrzem Chorwacji 1:2. Pierwszy mecz w Zagrzebiu zakończyl się remisem 1:1.  Rewanż w Warszawie porażką Legii 0:1). W efekcie Dynamo zagra w Play Off o Champions League. Legioniści mają jeszcze szansę na grę w Lidze Europy i zagwarantowany awans do Ligi Konferencji.

Po remisie 1:1 w Zagrzebiu wszyscy mieli wielkie nadzieje. Na początku mecz kontrolowali goście. Niestety w  20 minucie po błędzie Juranovicia w dogodnej sytuacji znalazł się Francjić i było 1:0 dla gości.

Legioniści do przerwy stworzyli kilka sytuacji i byli odrobinę lepsi. Niestety wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie mniej więcej do 75 minuty to Legia dominowała, jednak pomimo dogodnych sytuacji mistrzom Polski nie udało się wyrównać.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Slisz (choć w końcówce popełnił kilka błędów, wynikających ze zmęczenia), świetnie spisywał się  Mladenović. W przeciwieństwie do poprzedniego meczu doskonale, jak profesor grał Luquinhas.

Niestety – było to za mało na mistrzów Chorwacji. W rezultacie w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra Dynamo. Rywalem Chorwatów będą piłkarze mołdawskiego Sherifa Tiraspol.

Legioniści zagrają w IV rundzie kwalifikacji Ligi Europy, gdzie zmierzą się z mocną Slavią Praga. Jeśli odpadną zagrają w Lidze Konferencji.

Legia Warszawa – Dynamo Zagrzeb 0:1 (0:1) pierwszy mecz 1:1

0:1 Francjić 20’

Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Juranović, Slisz, Martins (46’ Josue), Luquinhas, Mladenović – Emreli (56’ Pekhart), Lopes (71’ Muci)

Dinamo Zagrzeb: Livaković – Ristovski, Theophile-Catherine, Lauritsen (25’ Perić), Franjić – Misić, Majer (77’ Gojak), Jakić (46’ Moubandje) – Ivanusec (64’ Menalo), Petković, Orisić