poniedziałek, 20 września, 2021

Tu dochodzi do wielu wypadków. Jeszcze w tym roku ma być sygnalizacja

Jeszcze w tym roku powinny zakończyć się prace na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza – Blokowa – Przy Grodzisku na Targówku. Zmiany są konieczne ze względu na liczbę wypadków. Jak informuje ZDM, niewątpliwie dziś to skrzyżowanie należy do najbardziej niebezpiecznych. Właśnie zostały otwarte oferty przetargowe. 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w przetargu zgłosiły się trzy firmy – Green Light z Kielc (3 mln 258 tys. 630 zł brutto), Planeta z Warszawy (3 mln 13 tys. 688 zł brutto) i Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty” (2 mln 887 tys. 525 zł brutto).

Drogowcy zapewniają, że ofertę powinni wybrać do końca sierpnia, a same prace najprawdopodobniej zakończą się jeszcze w tym roku.

Celem prac ma być poprawa bezpieczeństwa, w związku z tym, że dochodzi tam do wielu wypadków.

„Dziś prosty odcinek ul. Kondratowicza skłania wielu kierowców do przekraczania prędkości.

W zwiazku z tym odbija się to na komforcie przechodzących przez tę ulicę pieszych, których – m.in. ze względu na pobliskie osiedle między ul. św. Wincentego a Lasem Bródnowskim – przybywa z każdym rokiem.

Zmiany są konieczne ze względu na liczbę wypadków. Tylko w latach 2015-2020 w tym miejscu doszło do czterech wypadków i jednej kolizji. Trzy wypadki polegały na najechaniu na pieszego na przejściach.

W jednym przypadku winny był niezmotoryzowany uczestnik ruchu, ale w dwóch pozostałych wina leżała po stronie kierowców, którzy wymusili pierwszeństwo na przechodzących” – reasumuje ZDM.

(źródło: ZDM)

fot. ZDM

Polecamy