poniedziałek, 20 września, 2021

Jest jaśniej w stolicy. 11 węzłów z ledowymi oprawami

„Już 11 węzłów drogowych w tym roku wyposażyliśmy w ledowe oprawy oświetleniowe. Nowe lampy montujemy aktualnie w czterech następnych lokalizacjach, w piątek prace powinny zakończyć się na placach Narutowicza i Teatralnym. W tym roku wymiana lamp na masztach na węzłach drogowych ruszyła w czerwcu, tuż po otrzymaniu pierwszej partii liczącej 306 opraw” – poinformował  Zarząd Dróg Miejskich.

Jak przypomina ZDM, w tym roku wymiana lamp na masztach na węzłach drogowych ruszyła w czerwcu, tuż po otrzymaniu pierwszej partii liczącej 306 opraw. „Instalację LED-ów rozpoczęliśmy od zbiegu alej Sikorskiego i Witosa oraz ul. Jana III Sobieskiego, a następnie poprawiliśmy jasność na styku Mokotowa i Wilanowa, czyli na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i ul. Jana III Sobieskiego. Wraz z kolejnymi dostawami działaliśmy w następnych miejscach – pracowników firm, które konserwują oświetlenie na podległych nam drogach, można było spotkać w całym mieście” – podaje ZDM. Oprócz wcześniej wspomnianych lokalizacji, ledowe oprawy zostały zamontowane na skrzyżowaniach:

 

ulic Ostrobramskiej, Grenadierów i Poligonowej,

ulic Ostrobramskiej, Fieldorfa „Nila” i Zamienieckiej,

  1. Bora-Komorowskiego i al. Wieniawy-Długoszowskiego,

ulic Abrahama i Umińskiego oraz al. Fieldorfa „Nila”,

ulic Meissnera i Jugosłowiańskiej oraz Fieldorfa „Nila”,

ulic Banacha, Grójeckiej i Bitwy Warszawskiej 1920 r.,

ulic Grójeckiej, Kopińskiej i Wawelskiej,

ulic Jana III Sobieskiego i Świętego Bonifacego,

a także na placu Piłsudskiego – informuje ZDM.

Niebawem do już doświetlonych przejść dołączą place Narutowicza i Teatralny (prace potrwają tam do piątku). Roboty prowadzone są  także na rondzie Starzyńskiego i węźle ul. Czerniakowskiej z alejami Witosa i Becka – informuje ZDM. „W tych miejscach demontaż lamp sodowych i instalacja LED-ów potrwa nieco dłużej. Wiąże się to z występującym tam dużym ruchem – pracownicy starają się wymieniać oprawy tak, aby odbywał się bez jakichkolwiek zakłóceń. Jednak ze względu na wielkość arterii kierowcy muszą liczyć się z możliwością występowania tam niewielkich utrudnień.

Montaż ledowych opraw na kolejnych węzłach drogowych będzie postępował sukcesywnie wraz z kolejnymi dostawami. Łącznie otrzymamy 2314 lamp, a wszystkie zostaną zainstalowane (na tych masztach, na których nie wiszą jeszcze LED-y) do końca roku. Ponieważ wymiana rozpoczęła się szybciej niż zakładaliśmy, a więc przed otrzymaniem wszystkich sztuk, może zakończyć się już na początku jesieni” – podsumowują drogowcy.

(źródło: ZDM)

fot. ZDM

Polecamy