poniedziałek, 20 września, 2021

Tragedia w Wawrze. 50-latek przejechany przez pociąg

Tragiczny wypadek na stacji PKP Falenica. Po godzinie 17 50-letni mężczyzna przechodził przez tory kolejowe. Zginął pod kołami pociągu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, po godzinie 17.00 w rejonie stacji PKP Falenica (ale nie na samej stacji) 50-latek usiłował przejść przez tory kolejowe. Wtedy nadjechał pociąg relacji Dęblin-Sochaczew. Niestety doszło do potrącenia. Mimo, iż na miejscu pojawiły się służby ratownicze, nie mogły nic zrobić. Mężczyzna zginął na miejscu. W miejscu tragedii pracowała policja pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Po tragedii ruch kolejowy i autobusowy był poważnie utrudniony. Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, utrudniony był ruch pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej S1 oraz Kolei Mazowieckich R7. Wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów KM – SKM na odcinku: Otwock – Warszawa Zachodnia – w obu kierunkach. Były też utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych 142 i 213. Trwały one do późnych godzin nocnych. Wciąż trwa ustalanie przyczyn wypadku. Warto pamiętać, że w zderzeniu z pociągiem, nawet nie jadącym szybko pieszy nie ma żadnych szans. Stąd liczne apele o nieprzechodzenie przez tory w niedozwolonych miejscach. (maks)

Na zdj. Stacja Warszawa Falenica, w jej rejonie doszło do tragedii fot. Adrian Grycuk/Wikipedia Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71744392

Polecamy