poniedziałek, 27 września, 2021

Jeśli przejdą Chorwatów, a Ligę Mistrzów zagrają z Serbami?  Legia zna potencjalnego rywala

Jeżeli mistrzowie Polski wyeliminują Dynamo Zagrzeb w III rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, to w kolejnej, decydującej o awansie do elitarnych rozgrywek fazie zagrają ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy mistrzem Serbii, Crveną Zvezdą Belgrad a mistrzem Mołdawii Sheriff Tiraspol.

Legioniści w pierwszej rundzie wyeliminowali mocny norweski Bodo/Glimt 5:2 (3:2 i 2:0), w drugiej męczyli się z niżej notowaną Florą Tallin wygrywając dwumecz 3:1 (2:1, 1:0). Awans do trzeciej rundy to już wykonanie planu minimum. Mistrzowie Polski mają bowiem zagwarantowany udział przynajmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. A więc do końca roku kibice w Warszawie mogą cieszyć się rozgrywkami z udziałem podopiecznych Czesława Michniewicza. Ale rzecz jasna apetyt rośnie w miarę jedzenia. I wciąż realny jest udział w Lidze Europy a nawet w Lidze Mistrzów. W trzeciej rundzie rywal jest bardzo mocny, mistrz Chorwacji Dynamo Zagrzeb. W razie awansu Legia zagra w czwartej rundzie kwalifikacyjnej ze zwycięzcą dwumeczu Crvena Zvezda Belgrad – Sheriff Tiraspol. Faworytami w tym dwumeczu są raczej Serbowie, zespół mocny i bardzo utytułowany, zdobywca Pucharu Mistrzów w sezonie 1990/91. Jeśli Legia nie przejdzie Dynama, zagra jesienią w Lidze Konferencji Europy. Jeśli – co jest trudne – awansuje, zagra w czwartej rundzie ze zwycięzcą pary Crvena Zvezda/Sheriff. Jeśli odpadnie w czwartej rundzie, zagra w fazie grupowej Ligi Europy. jeśli czwartą rundę przejdzie, zagra w upragnionych rozgrywkach Ligi Mistrzów. (az)

Na zdj. Stadion Crveny Zvezdy Belgrad, czy to tam Legia stoczy bój o Ligę Mistrzów? fot. Darwinek/WIkipedia Autorstwa User:Darwinek – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8715073

Polecamy