poniedziałek, 27 września, 2021

Igrzyska w Tokio. Po kiepskim początku pierwszy medal dla Polski!

Czwórka podwójna pań w wioślarstwie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, przełamała niemoc Biało-Czerwonych w Tokio! W piątym dniu igrzysk udało się wreszcie wywalczyć medal. Nasze wioślarki wywalczyły srebro! 

Nasz czwórka podwójna przez większość dwukilometrowego dystansu zajmowała czwerte miejsce, w dodatku płynąc równo z Australijkami. Zdecydowanie na przód wysunęły się rewelacyjne Chinki i Niemki, a trzecie były Holenderki. Na ostatnich 500 metrach reprezentantki Niemiec opadły wyraźnie z sił i zostały w tyle, zaś Biało-Czerwone przypuściły atak. Finisz był na tyle skuteczny, że  nasze zawodniczki wyprzedziły też reprezentantki Holandii, ostatecznie plasując się na drugim miejscu, złoto wywalczyły będące poza zasięgiem Chinki. Srebrny medal polskiej osady to pierwszy krążek dla reprezentacji Polski w Tokio. (az)

Na zdj. Agnieszka Kobus-Zawojska, jedna z naszych srebrnych medalistek fot. Autorstwa Julia Kowacic – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87958831

Polecamy