wtorek, 23 kwietnia, 2024

Derby Mazowsza dla legionistów! W rezerwowym składzie wygrana z Wisłą

W meczu inaugurującym sezon PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na stadionie przy Łazienkowskiej Wisłę Płock 1:0. Trener Czesław Michniewicz dał szansę głównie dublerom.

Aż jedenastu (!) zmian w składzie w stosunku do spotkania z Florą Talliin dokonał trener Legii Czesław Michniewicz w spotkaniu pierwszej kolejki sezonu 2021/22 PKO Ekstraklasy. Biorąc pod uwagę, że już we wtorek arcyważny rewanż z Estończykami, decyzja szkoleniowca jest zrozumiała. Budziła jednak pewne obawy, czy drugi garnitur sprosta rywalom. Szczególnie, że w bramce zagrał golkiper numer trzy Kacper Tobiasz (Artur Boruc szykuje się na rewanż z Florą, Cezary Miszta miał niedawno kontuzję złamania nosa). Dodatkowym smaczkiem było to, że mecz był derbami Mazowsza, a w zespole Wisły grają starzy znajomi, byli zawodnicy Legii – Jakub Rzeźniczak (niegdyś kapitan legionistów), Dominik Furman (pojawił się w drugiej połowie), Rafał Wolski czy Radosław Cielemięcki. Mecz był wyrównany. Przy piłce częściej byli płocczanie, ale to Legia stwarzała sytuacje. W 28 minucie kapitalnym strzałem popisał się Ernest Muci i pokonał bramkarza gości, Krzysztofa Kamińskiego. Był to jak się okazało jedyny gol tego spotkania. W drugiej części gry goście strzelali głównie z dystansu, ale Kacper Tobiasz w większości przypadków nie miał problemu z obroną strzałów (chociażby Tuszyńskiego). W odpowiedzi strzelał Muci (tuż obok bramki). W końcówce Wisła mogła odwrócić losy gry – strzałem w poprzeczkę popisał się Cielemięcki. Jednak w sumie niewielkim nakładem sił, niemal w rezerwowym składzie (w drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku „pewniaków”) mistrzowie Polski zdobyli spokojne trzy punkty w PKO Ekstraklasie.

Legia Warszawa – Wisła Płock 1:0 (1:0)

1:0 Ernest Muci 28′

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Kacper Skibicki (76’ Artur Jędrzejczyk), Lindsay Rose, Maik Nawrocki, Joel Abu Hanna (81’ Filip Mladenović) – Bartosz Slisz (56’ Josip Juranović), Jakub Kisiel – Ernest Muci (80’ Luquinhas), Josue Pesqueira, Rafael Lopes – Maciej Rosołek (80’ Tomas Pekhart)

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Anton Krywociuk, Piotr Tomasik – Damian Rasak, Dusan Lagator (46’ Dominik Furman) – Mateusz Szwoch (65’ Marko Kolar), Rafał Wolski (78’ Luka Susnjara), Dawid Kocyła (78’ Radosław Cielemęcki) – Patryk Tuszyński (72’ Damian Warchoł)