poniedziałek, 20 września, 2021

„Szczątki ofiary rozrzucone na ulicy”. Sprawca bez prawa jazdy, usłyszał zarzut, sąd zdecyduje o aresztowaniu

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał Patryk D., sprawca potrącenia niepełnosprawnego mężczyzny na Marszałkowskiej. Sąd zdecyduje o ewentualnym areszcie. Sprawca przed wypadkiem miał odebrane prawo jazdy. Nie miał więc prawa wsiadać za kierownicę!

Po bardzo emocjonalnych wpisach w internecie są już znane pierwsze ustalenia związane z tragicznym wypadkiem na Marszałowskiej, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, na wysokości numeru 104. Wiadomo, że kierujący sportowym porsche znacznie przekroczył obowiązującą prędkość, a także nie zachował odpowiedniej prędkości podczas wyprzedzania. Pieszy natomiast faktycznie przechodził w niedozwolonym miejscu. Jednak inny samochód zatrzymał się, by go przepuścić. Wtedy nadjechał Patryk D. Potrącił pieszego z taką siłą, że jego szczątki miały być (wg relacji internetowych) rozrzucone. Wiadomo, że tożsamość ofiary wciąż nie została ustalona. Pierwsze badania na obecność alkoholu i środków odurzających  w przypadku Patryka D. dały wynik negatywny. Trwa oczekiwanie na wynik testów krwi. Mężczyzna został zatrzymany. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o areszt.

Patryk D. to influencer, na Youtube miał zamieszczać filmiki, w których chwalił się bardzo szybką jazdą. Z kolei portal Onet.pl opublikował list czytelnika, który pisze o nielegalnych wyścigach w Śródmieściu (głównie na Powiślu i w Centrum), które ma lekceważyć stołeczna policja. W słowach nie przebiera stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które jako pierwsze ujawniło tożsamość kierowcy. Nazywa go bandytą, atakuje policję za bezczynność i za to, że wręcza ludziom odblaski zamiast zająć się bandytami na drodze. Słowa o kłamstwie policji oburzyły publicystę, Łukasza  Warzechę: „Mnie zastanawia, skąd „Miastojanusze” znają szczegóły wypadku oraz na jakiej podstawie oskarżają policję o kłamstwo w sprawie jego okoliczności. Bo to jest bardzo poważne oskarżenie. Ja nie wiem, jak było, więc nie osądzam, ale wrogość Miastojanuszy wobec kierowców jest znana” – skomentował na Twitterze Łukasz Warzecha, publicysta Onet.pl i tygodnika „Do Rzeczy”. Tragedia na Śródmieściu wywołała dyskusję (siłą rzeczy – bardzo emocjonalną) na temat bezpieczeństwa na drogach. Włączymy się w nią i my, zamieścimy propozycje zmian mających poprawić bezpieczeństwo na stołecznych (i nie tylko stołecznych) drogach.

(źrodło: RDC, TVN Warszawa, Salon24, Twitter.com, Facebook.com)

na zdj. To sąd zdecyduje o ewentualnym areszcie dla Patryka D. 

Polecamy